Siłownie plenerowe – bądź aktywny na świeżym powietrzu

0
629
Siłownia zewnętrzna

Siłownie zewnętrzne zyskują popularność wśród użytkowników w każdym wieku. Dzięki dużemu zróżnicowaniu dostępnych bezpłatnie urządzeń, możemy korzystać z darmowej możliwości poprawy kondycji, na świeżym powietrzu.

Na terenach gminnych, należących do wspólnot mieszkaniowych oraz firm deweloperskich powstają siłownie zewnętrzne, które na stosunkowo niewielkiej przestrzeni oferują duże zróżnicowanie urządzeń do wykonywania ćwiczeń. Siłownie plenerowe są przestrzeniami, pokrytymi utwardzonym podłożem, na którym montowane są solidne konstrukcje metalowych urządzeń, wzmacniających wydolność organizmu. Urządzenia do ćwiczeń posiadają betonową stopę, dzięki której urządzenie jest nienaruszalnie przytwierdzone do podłoża. Rama, wykonana za pomocą spawania przygotowanych elementów wyróżnia się niezwykłą trwałością, natomiast cynkowanie wpływa na ochronę przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych.

Siłownie zewnętrzne, posiadające nowoczesną stylistykę to zbiór kilku, lub kilkunastu urządzeń, malowanych na intensywne, optymistyczne odcienie. Trwałość i bezpieczeństwo potwierdzają uzyskane certyfikaty. Obok urządzeń lub na każdej z konstrukcji powinna znajdować się instrukcja korzystania, a ogólnodostępny regulamin określać, jakie zachowania są niedozwolone w obrębie siłowni plenerowe oraz konieczność nadzoru nad nieletnimi użytkownikami urządzeń.

Czołowym producentem siłowni zewnętrznych w Polsce jest firma Fit Park, która specjalizuje się w wyposażaniu, projektowaniu i montażu siłowni plenerowych. Proponowane przez tę firmę urządzenia do ćwiczeń spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników tych obiektów. Siłownie zewnętrzne Fit Park to gwarancja bezpieczeństwa użytkowania, a także odporności na warunki atmosferyczne.

Z jakich urządzeń siłowni zewnętrznych korzystamy najczęściej?

Wśród dużej liczby dostępnych urządzeń, najczęściej spotykane na siłowniach zewnętrznych oraz użytkowane przez ćwiczących są urządzenia, kształtujące mięśnie nóg, pośladków oraz mięśnie skośne brzucha. Te ostatnie ćwiczymy najchętniej na urządzeniu typu twister, które poza słupem i uchwytem wyposażone jest w obrotowe koło, na którym umieszczamy stopy. Dużą popularnością cieszą się urządzenia typu piechur, narciarz – biegacz oraz steper, pozwalające na rozbudowę mięśni ud, łydek, a także wzmocnienie stawów kolanowych (zwłaszcza podczas korzystania ze stepera). Rower oraz jeździec pozwalają przybrać pozycję siedzącą, trenując nie tylko mięśnie nóg, ale i przedramion, ramion, klatki piersiowej oraz wydolność oddechową. Urządzeniem, kształtującym ogólną wydajność mięśniową jest orbitrek, który jest niezwykle popularny na siłowniach zewnętrznych. Dzięki temu urządzeniu ćwiczymy wszystkie, najczęściej aktywne partie mięśni.

Nowoczesne siłownie plenerowe

Siłownie zewnętrzne nieustannie poszerzają ofertę urządzeń. Obecnie można spotkać się z urządzeniami, takimi jak ławka treningowa, bieżnia, masażer mięśni grzbietu, pylon, motyl, urządzenie do wyciskania siedząc, a także wyciąg górny. Urządzenia street workout oraz siłowni zewnętrznych są odpowiednie dla osób w każdym wieku oraz posiadających zróżnicowaną kondycję organizmu. Doskonale wpływają na poprawę wydolności krążeniowo – oddechowej, napięcia mięśni oraz przyczyniają się do rozbudowy tkanki mięśniowej. Bardzo ważnym pozytywem korzystania z siłowni plenerowych jest możliwość ćwiczenia bez opłat oraz przez całą dobę, w zależności od wolnego czasu, indywidualnego rytmu dnia oraz chęci.

Siłownie zewnętrzne cieszą się dużą popularnością wśród osób, prowadzących rekonwalescencję po urazach. Doskonale sprawdzają się w przypadku osób starszych, które mogą codziennie dbać o zachowanie kondycji, a także w przypadku osób niepełnosprawnych, dla których powstają specjalne urządzenia integracyjne.

Jeśli chodzi o integrację pomiędzy osobami ćwiczącymi, wspólna aktywność na świeżym powietrzu jest doskonałym sposobem do zawarcia znajomości. Dzięki pozostałym użytkownikom wzrasta motywacja do wykonywania ćwiczeń. Wysokiej jakości, starannie zaprojektowane siłownie zewnętrzne, wraz z urządzeniami, ławkami oraz miejscem na wyrzucenie odpadów są doskonałym sposobem na codzienny, aktywny relaks. Oświetlenie siłowni plenerowych poprawia ich funkcjonalność, zapewniając bezpieczeństwo po zmroku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here