Materace piankowe na dobry sen – wpływ materaca na jakość snu

0
572
Materace do spania

Materace piankowe to dobrodziejstwo XXI, każdy, kto choć raz spał na takim materacu, z pewnością docenił termoplastyczną piankę, która dopasowuje się do anatomicznego kształtu ciała. Materace piankowe poprawiają krążenie i jakość snu. Sprawdź jaki wpływ na jakość snu ma materac.

Materac do spania realnie wpływa na jakość snu i samopoczucie w ciągu dnia. Dobry materac piankowy jest termoplastyczny, dopasowuje się do kształtu ciała i nie sprężynuje. Materace piankowe są twardsze niż te wykonane z gąbki, dlatego też nie zapadają się pod ciężarem ciała. Pianka staje się elastyczna w kontakcie z ciepłem ludzkiego ciała i dopasowuje się do sylwetki, a potem powraca do dawnego kształtu. W materacach piankowych większa jest powierzchnię nacisku na materac, przez co zmniejsza nacisk na ciało, a tym samym nie dochodzi do zamknięcia naczyń krwionośnych. Równomierny przepływ krwi zapewnia zdrowy spokojny sen i dobre samopoczucie w ciągu dnia.

Materac piankowy

W trosce o najwyższą jakość i komfort snu warto zdecydować się na odpowiedni materac piankowy. Na stronie sklepu ArtMedic Viscotherapy znajdziecie szeroki wybór materacy piankowych, a także kieszeniowych, poduszek do spania czy łóżek tapicerowanych. Sprawdź!

Wpływ snu na jakość życia

Sen ma ogromny wpływ na jakość życia i zdrowie, jednak nie tylko długość snu ma znaczenie, kluczową rolę odgrywa jakość snu. W czasie snu zachodzi proces regeneracji całego organizmu, im lepszy sen, tym skuteczniejsza regeneracja. Ponadto, sen odpowiada za prawidłową gospodarkę hormonalną i ogólną kondycję psychofizyczną. Dobry sen to gwarancja prawdziwego wypoczynku w nocy i dobrego samopoczucia w dzień.

Jak ważny jest dobry materac do spania?

Na jakość snu bardzo duży wpływ ma materac, na którym śpisz. Na dobrym materacu piankowym powierzchnia nacisku na materac jest większa, zwiększa się również powierzchnia podparcia ciała, nawet o 60%. Dobrze podparte ciało to równomierny przepływ krwi po całym organizmie. Spanie na zbyt miękkich materacach z gąbki i sprężynowych, a także niewygodnych wersalkach i sofach zwiększa nacisk na ciało, co powoduje zamykanie naczyń krwionośnych i prowadzi do niedotlenienia poszczególnych części ciała. Główną przyczyną drętwienia kończyn w czasie snu jest ograniczenie swobodnego przepływu krwi. Ponadto, w niedotlenionym organizmie proces regeneracji jest słabszy, przez co po przespanej całej nocy nadal czujemy się zmęczeni i jesteśmy rozdrażnieni.

Materace na ból pleców

Jaki materac piankowy jest najlepszy?

Wśród materacy piankowych największą popularnością cieszą się materace piankowe Viscotherapy, czyli materace do spania z termoplastycznej pianki Visco. Materace piankowe viscotherapy dopasowują się do anatomicznego kształtu ciała, nie blokują przepływu krwi, zapewniając dobry, zdrowy i spokojny sen. Materace piankowe Viscotherapy poprawiają jakość snu, są polecane dla osób cierpiących na bezsenność, oraz ze słabym krążeniem krwi. Jeśli zdarza Ci się budzić w nocy z powodu niekomfortowej pozycji, prawdopodobnie spisz na niewygodnym materacu.

Najlepsze materace piankowe to materace Viscotherapy. Materace z pianką Visco znacznie poprawiają jakość snu, zwiększają komfort podczas snu, a także poprawiają jakość wszystkich sfer życia. Większa aż o 60% w porównaniu do tradycyjnych materacy powierzchnia podparcia ciała w czasie snu sprawia, że przez całą noc naczynia krwionośne pozostają otwarte, a organizm dotleniony. Materace do spania Viscotherapy, czyli materace z pianki zapamiętującej są dedykowane dla osób, które cierpią na bezsenność, mają problemy z zasypianiem, a po przebudzeniu są zmęczone i obolałe.

Materace piankowe na dobry sen

Materace piankowe to zdecydowanie najlepsze dostępne na rynku materace do spania. Wiele osób nie przywiązuje uwagi do jakości snu, wybierając tanie materace lub śpiąc na wersalkach czy nie wygodnych kanapach. Tymczasem materace piankowe nie tylko poprawiają komfort podczas snu, realnie wpływają na samopoczucie i kondycję fizyczną. Materace piankowe są wskazane dla osób z chorym kręgosłupem. Ponadto wygodny piankowy materac do spania jest wybawieniem dla osób, które cierpią na bezsenność.

Inwestycja w dobry piankowy materac to inwestycja w siebie. Dobry materac przyczynia się do poprawy jakości całego życia, ma wpływ na kondycję fizyczną i psychiczną. Wymień stary niewygodny materac na piankowy, jeśli cierpisz na bezsenność, chroniczne zmęczenie, bóle kręgosłupa. Kup dobry materac piankowy i śpij zdrowo i spokojnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here