Trening na świeżym powietrzu – na siłowniach plenerowych ćwiczysz za darmo

0
254
Siłownie na zewnątrz

Trening na świeżym powietrzu nie musi być wcale drogi, nawet jeśli do dyspozycji mamy profesjonalny sprzęt do ćwiczeń. Co więcej – można go wykonać całkowicie za darmo. W artykule znajdziecie zarówno charakterystykę siłowni zewnętrznych, jak i innych miejsc, gdzie wykonacie darmowy trening.

Efektywny trening na świeżym powietrzu możecie wykonać prawie wszędzie. Istnieją jednak specjalnie przystosowane miejsca, pozwalające na darmowy trening w Waszej okolicy. Prym wiodą tu siłownie zewnętrzne, które bez wątpienia zdobywają coraz większą popularność. Dodatkowym atutem siłowni zewnętrznych są powstające coraz częściej siłownie zewnętrzne z USB, które pozwalają generować energię w trakcie treningu. Trenowanie na świeżym powietrzu możecie wykonać także w innych miejscach.

Siłownie zewnętrzne – efektywny trening obwodowy i nie tylko

Siłownie zewnętrzne, które najpierw pojawiły się w dużych miastach i ośrodkach wypoczynkowych, trafiają do coraz mniejszych miejscowości. Urządzenia przygotowane pod kątem treningu z masą własnego ciała przyciągają osoby w każdym wieku. Po ilości powtórzeń i intensywności treningu można wnioskować, że niektórzy z użytkowników mają doskonałą kondycję. Siłownie zewnętrzne w niczym nie różnią się od tych tradycyjnych, w klubach fitness. Mają za to jedną najważniejszą zaletę – są na świeżym powietrzu. A jak wiadomo taki trening jest nie tylko bardziej efektywny, lecz także przynosi wiele korzyści dla naszego organizmu.

Coraz częściej możemy natrafić także na siłownie zewnętrzne z USB, które posiadają te same sprzęty co tradycyjne siłownie plenerowe z tą różnicą, że wykonując na nich trening dodatkowo generujemy energię. Powstałą energią możemy z kolei naładować telefon lub tablet, i korzystać z nich także w trakcie treningu dzięki specjalnych uchwytom znajdującym się przy sprzęcie. Fit Park oferuje także urządzenia siłowni zewnętrznych USB.

Rower z USB

Fit Park to producent siłowni zewnętrznych, który oferuje siłownie plenerowe na najwyższym poziomie. Jeśli jesteś wójtem, sołtysem lub prezydentem miasta i brakuje Ci pomysłu na to jak zaktywizować mieszkańców, postaw właśnie na siłownie zewnętrzne. To nie tylko doskonały pomysł na zaktywizowanie młodzieży czy seniorów, ale także sposób na budowanie dobrego wizerunku miasta – w końcu sport to zdrowie, a o zdrowie mieszkańców należy dbać!

Trasy biegowe

Darmowy trening na świeżym powietrzu? Wybierzcie bieganie. Większość biegaczy planuje trasę w pobliżu domu, zdarzają się jednak i tacy, którym miejski park nie wystarcza. Na pewno świeże powietrze i zieleń wokół są przyjemnym aspektem biegania, ale często można też w ten sposób zapoznać się z trasami organizowanych systematycznie biegów miejskich i sprawdzić swoje siły na danym odcinku. Ilość biegaczy i rowerzystów na leśnych trasach napawa otuchą i mobilizuje do działania. Niektórzy z nich traktują bieganie jako rozgrzewkę przed ćwiczeniami budującymi mięśnie, które można wykonać np. na pobliskiej siłowni zewnętrznej.

Urządzenie siłowni zewnętrznych USB - orbitrek

Otwarte ośrodki sportowe

Zarówno gminy, szkoły, jak i organizacje sportowe udostępniają niekiedy część swoich obiektów bezpłatnie. Najłatwiej znaleźć boisko do piłki nożnej, ale w niektórych miastach znajdą się nawet otwarte latem baseny i korty tenisowe, za które nie trzeba płacić. Podczas festynów, juwenaliów i obchodów lokalnych imprez pojawiają się ścianki do wspinaczki, improwizowane boiska i areny, tory przeszkód.

Zimowe możliwości

Kto nie boi się treningów zimą, ten będzie miał dla siebie siłownie zewnętrzne, ale też wiele tras i ścieżek, które warto przebyć na nartach biegowych. Miasta otwierają też lodowiska, na których możemy pojeździć, spędzając miło czas. Ruch na lodowisku, to doskonała gimnastyka i zabawa jednocześnie. Po za tym możemy zima to odpowiednia pora na zjeżdżanie po śniegu na sankach. Zimą mamy duży wybór sposobów aby ćwiczyć i spędzać aktywnie czas.

Jak widać, miejsc umożliwiających trening na świeżym powietrzu: siłownie zewnętrzne, trasy biegowe, lodowiska – każdy znajdzie cos dla siebie. Co najważniejsze, całkowicie za darmo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here