Lampy łazienkowe – jak odświeżyć łazienkę za pomocą lampy?

0
433
Oświetlenie do łazienki

Lampy łazienkowe to bardzo ważny element wyposażenia każdej łazienki. Codzienny makijaż, poranna czy wieczorna toaleta, a także klimatyczna kąpiel – wszystko to wymaga odpowiedniego światła. Na jakie oświetlenie łazienkowe warto postawić?

Zdaje się, że w każdej łazience kluczową rolę odgrywają płytki, wanna, umywalka… Tymczasem, odpowiednie oświetlenie łazienkowe to rzecz, która jest bardzo ważna. Wszystkie czynności jakie wykonujemy w tym pomieszczeniu każdego dnia wymagają odpowiedniego oświetlenia. Ponadto, za pomocą oryginalnych, odpowiednio dobranych plafonów i kinkietów, możemy nie tylko uczynić naszą łazienkę bardziej funkcjonalną, ale także nadać jej niepowtarzalnego klimatu.

Plafon do łazienki

Dlaczego oświetlenie łazienkowe jest takie ważne?

Oświetlenie do łazienki odgrywa w tym pomieszczeniu jedną z kluczowych ról. Wszystko dlatego, że wszystkie czynności, które wykonujemy w łazience wymagają niezbędnego oświetlenia. I tak, poranna czy wieczorna toaleta, w której zawiera się m. in. mycie twarzy czy zębów, byłaby ciężka do wykonania bez odpowiedniej ilości światła. Wykonanie podstawowych zabiegów kosmetycznych, takich jak ułożenie fryzury, regulacja brwi czy makijaż, to czynności, których powodzenie w przeważającej części uzależnione jest od dobrego lustra i właściwego oświetlenia.

Również w przypadku prysznica czy kąpieli odpowiednie oświetlenie łazienkowe jest bardzo ważne. Poza podstawową funkcją, klimatyczne kinkiety, nowoczesne i eleganckie plafony czy lampy mogą dodać intymnego i komfortowego nastroju, co uprzyjemni nam kąpiel i pozwoli w pełni się relaksować.

Lampa do łazienki

Centralnie oświetlenie do łazienki

W łazience bardzo istotne jest oświetlenie centralne, które pomaga rozproszyć światło na całe pomieszczenie, ale też pozwala zaoszczędzić energię w przypadku wykonywania pomniejszych, niewymagających dużej ilości skoncentrowanego, bocznego światła czynności. Jako centralne oświetlenie do łazienki rekomenduje się plafony, które są najczęstszym, a jednocześnie bardzo praktycznym rozwiązaniem, nietrudnym do umieszczenia w niemal każdej łazience. Coraz większą popularnością cieszą się jednak nowoczesne żyrandole, które są odpowiednio dostosowane do wilgotnych warunków panujących zwykle w łazience.

Oświetlenie boczne w łazience

Bardzo duże znaczenie w każdej łazience ma odpowiednie oświetlenie boczne, najczęściej umieszczone w okolicach lustra. Taki typ oświetlenia jest nam niezwykle potrzebny do wykonywania codziennej toalety, drobnych zabiegów estetycznych czy makijażu. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby boczne oświetlenie do łazienki było umieszczone odpowiednio tak, aby równomiernie oświetlało całe lustro – w końcu nierównomierne oświetlenie determinuje nierówny makijaż czy niechlujnie obcięty zarost.

Jeśli Twoje lustro w łazience jest naprawdę nieduże, warto postawić na dwa odpowiednio zdobione kinkiety po obu jego stronach. Dzięki temu oświetlimy odpowiednio twarz, a światło będzie właściwie skoncentrowane. Posiadaczom dużych, szerokich luster poleca się z kolei dodatkowe oświetlenie nad lustrem, które pomoże równomiernie oświetlić środkowy obszar lustra.

Dodatkowo, możemy zainwestować w boczne kinkiety o nieco przygaszonej intensywności oświetlenia, co doda nastrojowego klimatu w trakcie relaksującej kąpieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here