Wynajem studia fotograficznego – co powinno się w nim znaleźć?

0
465
studio

Na wynajęcie prywatnej przestrzeni w postaci studia fotograficznego decydują się nawet początkujący w tym fachu. W końcu takie rozwiązanie daje im dostęp do profesjonalnego sprzętu, możliwość przeprowadzania sesji o dowolnej porze dnia i nocy, a także podnosi prestiż ich pracy.

Jednak zanim podejmiemy decyzję odnośnie wyboru danego studia to musimy zastanowić się nad tym, jakie wyposażenie faktycznie poprawi efekty sesji zdjęciowej. Co w tym świecie jest standardem i na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Odpowiednia ilość miejsca

Własna, prywatna przestrzeń do pracy jest w końcu jednym z głównych czynników, dla których decydujemy się na wynajęcie studia fotograficznego. Należy więc zwrócić uwagę na to, czy dany metraż będzie dla nas odpowiedni – inne wymagania cechują fotografię przeprowadzaną dla magazynów mody, inne z kolei sesje polegające na wykonywaniu portretów czy zdjęć produktowych. Gdy w naszej pracy towarzyszy nam wiele osób – charakteryzatorzy, modele oraz pomocnicy – pomyślmy o dodatkowym miejscu właśnie dla nich. Garderoba czy łazienka jest w takim wypadku jak najbardziej wskazana.

Kwestia wyposażenia – z czego w studiu fotograficznym korzysta się najczęściej?

Wynajem studia fotograficznego sprawia, że nie musimy od razu kupować wielorakiego, drogiego sprzętu. Każdy element mamy za to na wyciągnięcie ręki – czasami nawet nie wiemy, co dokładnie przyda się na danej sesji. Warto mieć wówczas odpowiedni sprzęt przy sobie, by móc go natychmiast użyć. Niektóre akcesoria nie są w codziennym użyciu, dlatego ich zakup byłby po prostu nieopłacalny. Profesjonalne wyposażenie to również świetne narzędzie do eksperymentowania. Podstawowym elementem wyposażenia studia fotograficznego są lampy błyskowe. Umieszczone na gorącej stopce, posiadające różnorakie zastosowanie i moce – taki jest ideał zestawu lamp błyskowych dostępnych w studiu. Dzisiejsze lampy błyskowe posiadają wiele dodatkowych, rozwiniętych funkcji – choćby takich jak możliwość połączenie z komputerem poprzez USB, sterowanie za pomocą własnego menu i wiele opcji indywidualnych. Zwróćmy uwagę na to, czy w danym studiu znajdują się lampy błyskowe z krótkim czasem synchronizacji – dzięki temu wykonanie zdjęcia zsynchronizuje się z momentu uwolnienie migawki w jak najdokładniejszy sposób. Inne potrzebne wyposażenie to oczywiście blendy, softboxy, a także lampy do filmowania.

Tekst napisano na podstawie danych z serwisu http://www.studioerica.pl, oferującego wynajem studia fotograficznego w Krakowie. Studio Erica oferuje bogate wyposażenie przy jednych z najniższych cen w Krakowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here