Joga i medytacja – sprawdzone i przydatne gadżety

0
324
Strój do jogi

Joga i medytacja zdobywają na popularności. Nic dziwnego, ponieważ ten rodzaj dbania o formę fizyczną sprawia, że nasze ciało, a także psychika, są w doskonałej kondycji. Sprawdź co przyda Ci się jeśli planujesz rozpocząć swoją przygodę z jogą.

Joga i medytacja to nie tylko coraz modniejszy rodzaj aktywności fizycznej. Zarówno medytacja, jak i joga pozwalają rozładować napięcie i uwolnić głowę od problemów, a także utrzymać w świetnej kondycji nasze ciało. W internecie możemy znaleźć bardzo wiele filmików instruktażowych, jednak jeśli chodzi o akcesoria do jogi, informacji jest znacznie mniej. Podpowiadamy więc jak zadbać o odpowiednie wyposażenie do jogi i medytacji.

Czym jest joga?

Choć termin ten staje się coraz popularniejszy, wciąż niewiele osób wie czym jest joga. Tymczasem, rodzaj aktywności fizycznej jakim jest joga, to sztuka pochodząca z Dalekiego Wchodu – konkretnie, z Indii. Cała filozofia jogi polega na idei łączenia duszy z ciałem, co wyraża się właśnie w pozycjach (asanach) i stanach jogi. Opracowywanie poszczególnych pozycji w trakcie treningu jogi polega na kontroli przed uwolnieniem popędów, stresu i nerwów. Jogę możemy uprawiać zarówno w domu, jak i na specjalnie organizowanych wspólnych treningach. Na początek warto postawić na ćwiczenia rozluźniające i rozciągające. Z czasem, ucząc się kontroli nad oddechem, możemy wprowadzać do treningów inne, trudniejsze figury.

Joga i medytacja

Sklep Pakamera posiada w swojej ofercie masę dekoracji i gadżetów, które świetnie sprawdzą się w trakcie medytacji czy też treningu jogi. Sprawdź zakładkę joga i medytacja i wybierz autorskie projekty ozdób, dekoracji i gadżetów, które sprawią, że Twój trening będzie maksymalnie efektywny i komfortowy.

Joga i medytacja wymagają wygodnego stroju

W jodze bardzo charakterystycznym jest trening na boso, dlatego przygotowując się do pierwszego treningu nie musimy myśleć o specjalistycznym obuwiu. Dużo ważniejszy jest odpowiedni, wygodny strój. Możemy postawić na legginsy i top. Nie ma tu większych ograniczeń, jednak ważne jest, aby strój nie był zanadto luźny, powinien dość ciasno przylegać do ciała. Wówczas znacznie łatwiej będzie nam wykonywać poszczególne ćwiczenia.

Odpowiednia mata do jogi lub poduszka do medytacji

Mata do jogi to niezbędny gadżet dla każdego, kto chciałby zacząć przygodę z tym sportem. Uprawianie jogi na gołej podłodze to kiepski pomysł – wówczas łatwo stracić równowagę, co może skończyć się kontuzją. Warto porządnie przygotować się do wyboru maty – nie ma jednego, uniwersalnego wymiaru czy też grubości, która sprawdzi się u każdego. Dobrze jest dokładnie wybrać model idealnie dostosowany do naszych oczekiwań i potrzeb. Całkiem duże znaczenie ma także motyw – możemy wybrać taki, który będzie spójny z naszymi zainteresowaniami, pomagający nam się skupić, wprawiający w dobry nastrój.

Fanom medytacji z kolei bardzo przydadzą się poduszki lub pufy do medytacji. Dzięki nim jesteśmy w stanie stworzyć sobie komfortową przestrzeń, co w przypadku medytacji jest szalenie ważne.

Wystrój i przestrzeń do jogi mają znaczenie

Zarówno podczas uprawiania jogi, jak i medytowania, bardzo ważnym jest to, aby otoczenie, w którym wykonujemy trening, było czyste, komfortowe i przyjazne. W tym wypadku świetnie sprawdzą się świece zapachowe oraz kadzidła.

Bardzo ważny jest także sam wystrój pomieszczenie, w którym ćwiczymy. Warto zadbać nie tylko o jego czystość, ale też przestronność i kolory. Odpowiedniego nastroju nadadzą także rośliny, które jeszcze bardziej pomogą nam wejść w interakcję z naturą i ciałem.

Joga i medytacja to aktywności, które nie tylko pozwalają nam nie tylko zadbać o dobrą kondycję ciała, ale także umysłu. Rozwój duchowy niesie za sobą szereg korzyści. Aby jednak zabrać się za pierwsze treningi i sesje, warto odpowiednio się przygotować. Wypróbuj autorskie gadżety do jogi i medytacji ze sklepu Pakamera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here